Opiekunka do Włoch

wlochy3 Wiele kobiet z Polski wyjeżdża zarobkowo na zachód Europy. Praca we Włoszech na stanowisku opiekunki nie jest lekką i nie każdy może się o nią starać.

Jak rozpocząć poszukiwania? Po pierwsze trzeba się zastanowić czy nasze ciało i psychika wytrzyma takie zajęcie. Obyśmy sami nie wymagali wsparcia!

Jeżeli się decydujemy to pierwszym krokiem jest określenie własnych kompetencji językowych. Dla tych którzy nie mieli kontaktu z tym językiem informacja jest oczywista. Ci którzy się uczyli i nie są w stanie określić jaki poziom znajomości języka obecnie prezentują mogą zrobić test. By być bardziej obiektywnym można wykonać kilka testów on line i uśrednić wynik.

Potem można rozpocząć poszukiwanie pracy.

Propozycje dla „zielonych” są czasami połową stawki dla znających język. Im jest trudniej znaleźć pierwszą pracę. Można ubiegać się o pracę przez agencje które legalnie zatrudniają Polki i organizują kursy językowe. Zaletą ich jest fakt, że uczymy się „branżowego” języka. Uczą mówić na przykład o objawach chorób, określić części ciała, opowiedzieć przepis na włoskie danie, zrobić zakupy. Po kilkudziesięciu godzinach nauczą nas też porozmawiać z podopiecznym o ulubionym italijskim serialu. To też ważny element relacji.

Poznamy tam kobiety które wykonywały już ten zawód za granicą. Doradzą i pokrzepią,

Wyjazdy z reguły trwają 3 miesiące. Po tym doświadczeniu i zawarciu znajomości zdobędziemy więcej praktycznych informacji niż jestem w stanie przekazać w słowach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *