Co nam daje praca za granicą

wlochy2 Coraz więcej osób pracuje za granicą. Jak każde zajęcie jest to doświadczenie które na nas wpływa. Często przewartościowujemy swój światopogląd. Poznajemy ludzi, kulturę pracy i życia. Co daje praca za granicą?

Praca w Anglii- doceniamy polski klimat i smak polskiego piwa. Zapominamy i wyścigu szczurów, uprzejmiej traktujemy klientów. Doceniamy polskich fachowców i rozwój cyfryzacji w Polsce. Gratulujemy innym krajom poziomu bankowości. Rozumiemy, że bawić można się każdego dnia.

Praca we Włoszech– cenimy lato w Polsce. Dziękujemy rodzicom za to, że mamy w domu kanalizację i centralne ogrzewanie. Doceniamy polskie budownictwo. Widzimy, że autostrady mogą być w dobrym stanie i poprowadzić prawie wszędzie. Wrzucamy na luz, przerywamy pracę obiadem i odpoczynkiem. Doceniamy pracę z rodziną i przyjaciółmi.

Praca w Holandii – przestrzegamy zasad. Doceniamy kontakt z naturą i polski klimat. Przerzucamy się na ekologiczne środki transportu i rozumiemy, że transport zbiorowy mniej szkodzi środowisku. Doceniamy stabilność zawodową której tu nie ma i 8 godzinny czas pracy.

Praca we Francji – rozumiemy, że kumplem jest się po pracy. W ciągu dnia zaś największy przyjaciel może być wrogiem. Znajdujemy czas, dużo czasu, na posiłek w pracy. Doceniamy właściwości lampki wina i polskie pieczywo. Uczymy się mówić o niczym aby pokazać swoje kompetencje. Nie spieszymy się nawet gdy terminy nas gonią.

Każdy kraj ma nieco inne wartości. Warto skonfrontować je z tymi które znamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *